Tüm Türk’ler Nevruz’da Kocaeli’nde Buluştu

Haberler
İçeriği Paylaş

23 Mart 2012’de Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği (Bal-Türk) ve diğer sivil toplum örgütlerinin işbirliğiyle, ‘Türk Dünyası Nevruz’da Kocaeli’de Buluşuyor’ adlı proje gerçekleştirildi.

Nevruz etkinliği için; Kazakistan, Başkurdistan, Çuvaşistan, Tataristan, Gagavuz Yeri ve Özbekistan’dan gelen konuklar, Merkez bankası önünden başlayıp Büyükşehir Belediyesine kadar yürüyüşü şehit cenazesi nedeniyle iptal edildi. Etkinliğe Büyükşehir Belediyesinin önünde toplanıp Başlandı.

Program saygı duruşu, İstiklal Marş’ı ve  Büyükşehir  Belediyesi’nin başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’nun konuşmasından sonra halk oyunları gösterileriyle devam etti. Karaosmanoğlu böyle bir projenin Kocaeli’nde gerçekleşmesinden büyük mutluluk duyduğunu dile getirdi. Sivil toplum örgütlerinin de projeye yardımı ve  katılımı oldukça yoğundu. Karaosmanoğlu’nun ülke temsilcilerine çiçek vermesi ve hatıra fotoğraflarının çekilmesiyle program son buldu.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.