Sofya’daki gösteride 2 kişi yaralandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Parlamento binası önünde başlayan protesto gösterilerinde iki kişinin polisin müdahalesi sonucu yaralandığı bildirildi.

Yüzlerce gösterici parlamento binasının önüne toplanarak “hükümet istifa” sloganı attı.
Protestocular, Tsar Osvoboditel Bulvarı’nda trafiği kapattı. Meclisin önünde polislerle protestocular arasında arbede yaşandı. Polisler, göstericileri Sanat Akademisi’ne doğru püskürtmeye çalıştı, ancak başarılı olamadı. Göstericilerin,  polise ve meclis binasına taş ve bozuk para attığı gözlendi. Protestocular “yeni çeri, mafya, pislikler, güle güle” diye çığlık atıp “Dyankov gitti,  Boyko hâlâ orda! Ey Bulgar yiğitleri, zafer bizim oluncaya kadar bu böyle devam edecek” diye bağırdılar.
Ondan önce orta yaşlı göstericilerden biri meclisin önünde tutuklanıp hemen kenara çekildi. Bu da vatandaşları daha fazla öfkelendirdi. “Birlikten güç doğar” ve “Bizim sesimiz de duyulmalı” diye pankartlar asılıp sloganlar atıldı. Polis meclis binasına yaklaşmamaları için barikat kurdu. Prostocular ikinci gün de Kartal Köprüsü’nü (Orlov Most) trafiğe kapattı.
Sofya polisinden yapılan açıklamada, 3 göstericinin tutuklandığı bildirilirken, 6 polis aracının da hasar gördüğü duyuruldu.

Aydın Osman I AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.