Bulgaristan, Schengen bölgesine girmek için Avusturya’dan destek aldı

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Schengen bölgesine girmek için Avusturya’dan destek aldı. Avusturya’da iki günlük resmi temaslarda bulunan Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Avusturya meslektaşı Heinz Fischer ile bir araya geldi. Bulgaristan’ın Schengen bölgesine girmek için tüm kriterleri yerine getirdiğini ifade eden Heinz Fischer,  bu konuyla ilgili ekim ayında yapılacak toplantıda Bulgaristan’ı destekleyeceklerini açıkladı.

Gorna Arda projesi için 400 milyon euro yatırım yapılacak

Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliev, Avusturya’ya yaptığı resmi ziyaret sırasında Aşağı Avusturya Eyaleti Başbakanı Erwin Pröll ile de bir araya geldi. Görüşmelerin ardından açıklama yapan Cumhurbaşkanı Plevneliev, ‘Gorna Arda’ projesinin inşaatının başlaması için gereken tüm inşaat evraklarının ve izinlerinin 2014 yılının başına kadar hazır olacaklarını açıkladı. Cumhurbaşkanı Plevneliev projeye yaklaşık 400 milyon euro yatırım yapılacağını da sözlerine ekledi. Aşağı Avusturya Eyaleti Başbakanı Pröll ise Avusturya’nın bu projeye büyük önem verdiğini belirterek, projenin iyi hazırlanmasının ve zamanında başlamasının önemine dikkat çekti.

Zaman

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.