Başmüftülük, hacılar için her gün dini programlar düzenliyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Başmüftülüğünun organizasyonuyla bu günlerde hac yapan 360 Müslüman her gün dini görevliler arasından seçilen rehber ve kafile başkanlarından sohbet, Kuran’dan ayetler ve ilahiler dinleme fırsatını buluyorlar. Hacılara yönelik birinci program 15 Ekim 2012 tarihinde yapıldı. O zaman Bamüftü Mustafa Hacı ve Hac Organizasyonundan Sorumlu Başmüftü Yardımcısı Vedat Ahmet de birer konuşma yaptılar.

Birkaç gündür Kırcaali Bölge Müftüsü Beyhan Mehmet, Razgrad Bölge Vaizi Oktay Haşim ve Krumovgrad (Koşukavak) Bölge Vaizi Ali Nasuf, “Haccın Önemi ve Üstünlüğü”, “Hac ve Şükran Duygusu”, “Kabe Sevgisi” konularında sunum yaptılar.

Hac organizasyonunu yöneten ekip Bulgaristan’da dini görevlilerden başka, deneyim alış-verişinde bulunulması için Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık Diyanet İşleri Başkanlığından da bir konuşmacı davet etti. Bunun üzerine 18 Ekim 2012 tarihinde Diyanet İşleri Başkanlığında görevli bir hanım kadın hacılara yönelik özel bir sohbette bulundu, konuşması büyük beğeni kazandı.

Hacılar için düzenlenen bu tür sohbet ve dini programlar hac ibadetinin sonuna kadar sürecek.

Kırcaali Haber

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.