Sofya’da tek olan Banya Başı Camiinde 350 kişilik iftar verildi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Sofya Bölge Müftüsü Mustafa Asan İzbiştali: “İftar sofrası gelen herkesi mutlu eder. Hatta dinler arasındaki karşılıklı anlayış ve diyalogun güzel bir ortamı sağlar”
Başkent Sofya’da bulunan Banya Başı Camisinin avlusunda 350 kişilik iftar verildi.

Bulgaristan Müslümanları Başmüftülüğü himayesinde her akşam iftar geleneği sürerken, “Bulgaristan Sensin” adlı sivil toplu örgütü 21’inci günde bir iftar verdi.

Sofya Bölge Müftüsü Mustafa Asan İzbiştali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, aralıksız olarak 21 gündür iftar geleneğini sürdüren destekçilere teşekkür etti.

“Çok mutluyuz, cemaatimiz de çok mutlu” diyen İzbiştali, “İftar sofrası, gelen herkesi mutlu eder. Hatta dinler arasındaki karşılıklı anlayış ve diyalogun güzel bir ortamını sağlar” dedi.

İzbiştali, ramazanın ilk günlerinde iftara katılanların sayısının 400’ü aştığını belirtti.

Nüfusu 1,5 milyonu aşkın Başkent Sofya’da yerli yabancı 70 bin Müslüman yaşıyor. Bu Müslümanların tamamı da ibadetlerini ancak 400 kişi alabilen ve şehirde tek olan Banya Başı Camisinde yerine getirebiliyorlar.

AA


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.