Silistre’de kurulan “Tuna Boyu Türk Kültür ve Edebiyat Merkezine” il mahkemesinden red!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Silistre’de kurulan “Türk Kültür ve Edebiyat Merkezi”nin resmileştirilmesine engel çıktı. Resmi kayıt başvurusu Silistre İl Mahkemesi tarafından reddedildi. Red kararının demokrasiyi anlamayanlara ait olduğunu ifade eden Şair Naim Bakoğlu konu hakkında aşağıdaki açıklamayı yayınladı.

Naim Bakoglu:
Köşemizin Değerli Hemsahiplerine Duyuru:

Değerli dostlar, kardeşler, bu haberi vermenin acısı yüreğimin en dayanılmazlarından biridir. Aylar öncesinden Silistre’de şair, yazar Naim BAKOĞLU başkanlığında ”Tunaboyu” TÜRK KÜLTÜR VE EDEBİYAT MERKEZİ kurduğumuz haberini vermiş ve bununla hepinizin mutlu olduğu hissine kapılmıştık. Maalesef, demokratik bir ülkede böyle girişimlerin resmileştirilmesinde kolaylık sağlanması yerine, Silistre il mahkemesi red kararı verdi !!! Oysa ki, bizim niyetimiz bölgede Türk varlığı, gelenek ve görenekleri, edebiyatının tanıtımı, hoşgörü içinde tüm bölge sakinlerinin geleneklerine göre kardeşlik festivalleri düzenleyip, etnik ayrımları önlemekti!!

Demek ki, Bulgaristan hukuk kuralları da bu bizim alicenaplığımızın farkında değil !! Biz Yüce Hak’ın verdiği nasihatlara dayanarak, bu yolda faaliyetimizi yürütmeye kararlıyız !!

Herkesin hakkına saygılı olduğumuz gibi, Türk Milletinin Haklarını da yasal yollardan savunmaya kararlıyız. Bu bizim demokratik hakkımızdır! İrademize mahkeme kararları bile engel olamaz!


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.