Müftülük Binası Girişine Domuz Kafası

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Nevrekop (Gotse Delçev) Bölge Müftülüğü binasının kapısına domuz kavası asıldı. Olay, Salı sabahı yaşanmış. Namaz kılmaya gelen imamlar ve Müslümanlar gördükleri manzara karşısında adeta şaşkına dönmüşler. Çirkin girişimi bir kışkırtma olarak kabul eden Müslümanlar, bu olayı, sağcıların yeni cami yapımı karşıtı düzenleyecekleri gösteri ile alakalı olduğunu düşünüyorlar. Gösteri “Top presa” basın kuruluşu tarafından düzenleniyor.

Bölge Müftüsü Aydın Muhammed, olayın büyütülmemesi için sabah namazına gelen gençlerin bu kafayı çöpe attıkları bilgisini doğruladı. “İnfomreja” önünde konuşan bölge müftüsü: “Nevrekop bölgesi ile tüm Blagoevgard (Cumayı Bala) ili Müslümanlarını sağduyulu olmaya çağırıyorum ve hiçbir koşul altında bu domuz kafası olayında olduğu gibi yarınki karşıt yürüyüşte de kışkırtılmaya gelmemelerini istiyorum”, dedi.

Başmüftülükte mevcut bilgilere göre geçen yıl toplam 15 cami ve dini binalara karşı saldırı düzenlenmiş ve birçok yerde İslam karşıtı gösteriler yapılmış. Bu yılın başından beri ise ülkenin çeşitli yerinde gerçekleştirilen saldırılar hemen hem geçen yılın toplam rakamına yaklaşmış. 24 gün içerisinde 10 saldırı yaşandığı da verilen bilgiler arasında.

Yaşanan bu çirkin saldırı Başmüftülük makamınca doğruladı.

Haber.bg


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.