Savunma Bakanı Caferi Türk Ordusu Heyetiyle Biraraya Geldi

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Makedonya Cumhuriyeti Savunma Bakanı Talat Caferi ve Makedonya Ordusu Genel Kurmay Başkan Yardımcısı General Binbaşı Naser Seydini, Tuğgeneral Necdet Tuna başkanlığındaki Türk Silahlı Kuvvetleri delegasyonuyla bir araya geldi.
Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, Seydini’ni görüşmede iki ülke orduları arasındaki ikili ilişkilerin en üst seviyede olduğunu bildirildi. Seydini, Türkiye Ordusu’nun sunduğu desteğin çok büyük önem arzettiğini ve Makedon askerlerin Türkiye’de eğitim görmesinin de kendileri açısından önemli bir avantaj olduğunu vurguladı. Tuğgeneral Necdet Tuna ise Türkiye Cumhuriyeti’nin Makedonya’ya verdiği desteğin her alanda olduğu gibi NATO entegrasyonu konusunda da devam edeceğini vurguladı. Tuna, Makedonya ordusunun NATO’nun barış sürecine verdiği katkıdan dolayı teşekkürlerini sundu. Mustafa Kemal Atatürk, Manastır Askeri İdadisi’nden mezuniyetinin 114’üncü yıl dönümü nedeniyle anıldı. Manastır Şehir Müzesi’ndeki anma töreninde TSK tarafından görevlendirilen askeri lise öğrencileri ve diğer personel hazır bulundu.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.