Sandıklar seçime hazır…

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan12 Mayıs 2013 pazar günü milletvekilliği seçimine odaklanırken, aynı seçim Türkiye başta olmak üzere Bulgaristan dışında da söz konusu. Türkiye’de 86 sandıkta oy kullanılacak, çifte vatandaşlar bulundukları yerleşim yerine en yakın sandıkta oy kullanabilecekler.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği de Kocaeli’de Karamürsel, Derince, Körfez, Çayırova  ve Gebze Şubeleri ile vatandaşlarımızın huzurlu bir seçim geçirmesi için, Bulgaristan’ın İstanbul Başkonsolosluğu ve Kocaeli Valiliği ile koordineli bir şekilde çalıştı. Bugün Kocaeli’deki sekiz sandık okullarda kuruldu, Sofya Merkezi Seçim Kurulu ile on-line bağlantı sağlanarak sandıklar kullanıma hazır hale getirildi.

Sabah saatlerinden itibaren yoğun bir şekilde çalışan sandık kurulları Bal-Türk yetkilileri ve Bulgaristan’dan gelen devlet görevlileri çalışma tamamlandıktan sonra dinlenme fırsatı buldu. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Sekreter Halit Meriç, Sekreter Sevginar Kocaali, Körfez Şube Başkanı Ziya Baykara, Derince Şube Başkanı Berkant Aydemir, Gebze Şube Başkanı İsmail Yılmaz ve Çayırova Şube Başkanı Ekrem Şen çalışmaları baştan sona takip etti.

Çalışmalar sonunda Balkan Kültür Evini gezen ve yorgunluk kahvesi içen misafirler Balkan Kültür Evi’ne hayran kaldı.

IMG_2321 IMG_2326 IMG_2319


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.