Resneli Kadınlar İftarda Buluştu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Her yıl birçok konuda, özellikle Ramazan ayında son derece aktif olan Resne Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencileri, bu yıl da faaliyetlerine durmak bilmiyor. Geçen yıl Ramazan ayında, Resne Müftülüğü Muallimesi Mr. Hfz. Hacer V. Sulooca ve Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencileri tarafından ilk defa kadınlar arasında iftar yemeği düzenlenerek, herkese örnek olabilecek bir gece yaşattılar.

Bu yıl da kadınlar arasında ikincisi düzenlenen iftar yemeğine, Resne’li kadınlar büyük ilgi gösterdi. Geçen yıla kıyasen bu yıl 260 kişinin katıldığı iftar yemeğinde muhtaç aileler de unutulmayarak, Resne’li kadınlar için önemli ve bir o kadar da anlamlı bir iftar yemeği oldu. İftar yemeğine, Resne’li bayanların dışında Struga’dan da misafirler katılma fırsatı yakaladılar.

İftarın ardından her zamanki gibi Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencileri tarafından özel bir program düzenlendi. İlk olarak Kanatlar köyünden olan ve Struga’da eğitim gören Sevgi arkadaşımızın Kur’an-ı Kerim tilavetiyle programa güzel bir açılış yapıldı. Hemen ardından, Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencileri eşsiz ilahilerini seslendirerek, kadınların ilgisini çekmeyi başardılar. Seslendirilen ilahi ve şiirlerin ardından, her yıl Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencileri tarafından düzenlenen gerek programlar, gerekse yardım faaliyetleri slayt şeklinde kadınlara sunuldu.

DSCN1355

 

Bütün faaliyetlerinin yer aldığı slayt gösterisinde, Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencilerinin muhtaç aileleri unutmadıklarını, kandillerin, Kur’an-ı Kerim’in indirildiği mübarek gece, Kadir gecesine ayrı bir önem verdiklerini, önderimiz Hz. Muhammed (s.a.s) Efendimizi de unutmadıklarını dile getirdiler.

Programın ilerleyen dakikalarında öğrenciler arasında küçük bir yarışma düzenlenerek, bu yarışmaya gelen konuklar da katıldı. Yarışmaya katılanlara da bu gecenin anısına hediyeler takdim edildi.

Struga’dan gelen misafirler arasında Türkiye’li hoca Nazmiye Hanım da programda söz alarak güzel bir konuşma yaptı. Bu konuşmanın ardından herkesin sabırsızlıkla beklediği Resne Müftülüğü Muallimesi Mr. Hfz. Hacer V. Sulooca eşsiz konuşmasıyla önemli konulara değindi. Kadınların da heyecan içinde dinledikleri Muallime Sulooca’nın konuşması ardından, program yapılan duayla son buldu.

Yine eşsiz ve önemli bir geceye imza atan Resne Müftülüğü Muallimesi Mr. Hfz. Hacer V. Sulooca ve Hacı Murat Kur’an Kursu öğrencileri, kadınların böyle bir gecede bir araya gelmelerine vesile oldukları için, kadınlar tarafından teşekkür yağmuruna tutuldular.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.