Prof. Dr. Emin Balkan, Kırcaali’de Türkçe eğitimine ilişkin sunum yapacak

Haberler STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Emin Balkan Kırcaali’de Anadili Türkçe eğitimi ile ilgili bir sunum yapacak. Prof. Balkan Kırcaali’ye Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) Gençlik Kolları İlçe Teşkilatı Başkanı Kadir Mustafov tarafından davet edilmiştir. Etkinliğin tam olarak tarihi henüz belirlenmemiş.

HÖH Gençlik Kolları Kırcaali İlçe Teşkilatı yönetiminden verilen bilgiye göre, bu fikir Kadir Mustafov’un Bursa’da Prof. Emin Balkan ile yaptığı görüşmede doğdu. Görüşmede ayrıca iki teşkilat arasında sıkı bağlantılar kurulması da görüşülmüş.

Kadir Mustafov, Bursa Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan ile de benzer bir görüşme yapmış. Görüşmede HÖH Bursa Koordinatörü Günaydın İzmirli ve Yurtdışı Organizasyonlardan Sorumlu BAL-GÖÇ Başkan Yardımcısı Sadık Yılmaz da yer almış.

Önümüzdeki hafta Bursa’ya benzer bir ziyareti Kırcaali İlinde HÖH Gençlik Kolları ilçe teşkilatlarının eski ve şimdiki başkanlarından oluşturulan bir heyetin yapması bekleniyor.

Heyet Türkiye’de önde gelen siyasi partileri Adalet ve Kalkınma Partisi (Ak Parti), Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) ve Milliyetçi Hareket Partisinden (MHP) meslektaşlarıyla görüşme yapacak.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.