Pendik Bosna Sancak Derneği’nden Bal-Türk’ ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Sıcak ziyaret

Pendik Bosna Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Merkezi’ne hayırlı olsun ziyareti gerçekleştirdi. Bal-Türk’ün 22 Ocak tarihinde yapılan genel kuruluna da gelen Pendik Bosna-Sancak Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Adem Gülsunay, Başkan Yardımcısı Sabahattin Deniz, yönetim kurulu üyeleri Fatih Günay ve Adnan Gülsunay ile birlikte İzmit’e geldi. Bir anlamda Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu’nun geçen yıl Pendik Bosna Sancak Derneğine gerçekleştirdiği ziyaretin de iadesi olan ziyarette karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.

Bal-Türk yönetiminden Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin, Gülşah Arkut, Genel Sekreter Halit Meriç, Genel Sekreter Yardımcısı Şükrü Ar, Yönetim Kurulu üyeleri Yard. Doç. Dr. Selçuk Koç, Gencay Işık ve Mestan Okan da hazır bulundu.

Hediyeleşme ve Ortak Çalışma

Pendik Bosna Sancak Derneği’nin Bal-Türk Genel Başkanına derneklerinin amblemi olan bir plaketi takdim etmesinin ardından, Bal-Türk Genel Başkanı Çolakoğlu da Başkan Gülsunay’a “Geçmişten Günümüze Bal-Türk” isimli dernek yayınını hediye etti. Hayırlı olslun dileklerinin yanı sıra ortak projelerin yürütülmesi konusunda da görüş birliğine varıldı. Balkanlara yönelik ortak proje yapma ve karşılıklı olarak her iki derneğin birbirini desteklemesi konusunda da uzlaşıldı.

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.