Ortak Çalışmalarla Balkanlardaki Eksiklikleri Tamamlıyoruz

STK'lardan Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan Gençoğlu, Konfederasyon Genel Başkan Yardımcısı ve Balkan Türkleri Göçmen ve Mülteci Dernekleri Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, Konfederasyon Genel Sekreteri Zülkef Yeşilbahçe ile Bal-Göç Genel Başkanı Doç. Dr. Yüksel Özkan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’yi ziyaret etti.

 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Balkanlar ile Bursa arasında önemli bir köprü oluşturdukları söyledi. Balkanlarda birçok projenin bu dönemde yapıldığını hatırlatan Başkan Recep Altepe, “Son 6-7 yılda büyük bir atılım yapılmış oldu. Bir yandan Hükümetle Balkanlar arasında ilişkiler gelişirken diğer taraftan sivil toplum kuruluşları, kültür dernekleri ve spor kuruluşları aracılığıyla 7 yıldır güzel bir noktadayız” dedi.

 

ONLAR BİZİM BİR PARÇAMIZ GİBİ

Balkanlarda yapılan her etkinliğin içersinde yer aldıklarını da ifade eden Altepe, “Oradaki yönetim anlayışından dolayı yapılamayan sosyal ve toplumsal faaliyetler yerleştirildi, yapılıyor. Artık onlar bizim bir parçamız gibi. Herkes Balkanlarda yapılan çalışmalara destek oluyor. İş adamlarımız destek oluyor. Şu an Balkanlarda 16 tane şantiyemiz var. Trilepe’de bir şantiyemiz daha başladı. Başta Bal-Göç ve belediyemizin ortak çalışmalarıyla balkanlardaki eksiklikleri tamamlıyoruz” şeklinde konuştu.

 

ÖNÜMÜZDE DAHA ÇOK PROJEMİZ VAR

Başkan Altepe’ye desteklerinden dolayı teşekkür eden Balkan Rumeli Göçmenleri Konfederasyonu Genel Başkanı Turhan Gençoğlu, “Hem Balkanlarda hem Rumelide yapmış olduğumuz çalışmalarda sizlerin ciddi destek ve yardımlarınızı gördük. Balkanlar ve Rumelideki kardeşlerimiz sizlere minnet borçlu” dedi.

Gençoğlu ayrıca, sesini ve gücünü tüm dünyada duyurmuş, yapmış olduğunu önemli çalışmalar ile kamu yararına dernek olan Bal-Göç ve Birleşmiş Milletlerin ekonomik ve sosyal konularda sivil toplum örgütleri Türkiye ulusal koordinatörlüğü görevi gibi onurlu bir göreve getirilen Federasyon ile, 36 ilde teşkilatı ile Türkiye’nin Balkan ülkelerini içeren en büyük sivil toplum örgütü olan Konfederasyon olarak önümüzdeki dönemlerde bu tip projeleri hayata geçirmek için çalışmalara devam edeceklerini belirten Gençoğlu, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada destek  ve yardımlarınızı esirgemeyeceğinize güvenimiz tamdır. Beraberce daha nice güzel şeyler yapacağız. Önümüzde daha çok projemiz var. Bunları da inşallah beraberce gerçekleştireceğiz dedi.

www.brgk.org.tr


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.