Ohri darbeye karşı ayaktaydı

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Ohri darbeye karşı ayaktaydı

Gostivar, Üsküp, Kırçova, Ustrumca ve Radovis’in ardindan “Milli iradeye saygi” mitinglerinin sonuncusu dun Ohri’de gerceklesti. Makedonya Turk Sivil Toplum Teskilatlari’nin düzenlediği mitinge binlerce kişi katıldı

 

Makedonya Türk Sivil Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB)’nin 15 Temmuz darbe teşebbüsü karşıtı organizasyonunda Gostivar, Üsküp, Kırçova, Ustrumca ve Radoviş’in ardından “Milli İradeye Saygı, Darbeye Hayır” mitinglerinin sonuncusu Ohri’de düzenlendi.

İstanbul’da Yenikapı’da düzenlenen miting ile aynı saatteki Ohri mitingine çok sayıda Makedonya vatandaşı Türk ve turist olarak Makedonya’da bulunan Türk vatandaşları, ellerinde ay yıldızlı bayraklarla katıldılar.

Makedonya ve Türkiye Milli marşları söylendikten sonra MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, “15 Temmuz 2016 cuma akşamı anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti’nde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanmış bir hain grup tarafından Türk halkının iradesine ve demokrasiye yönelik meydana gelen, gayri ahlaki, yasadışı ve hukuksuz kalkışma girişimini” şiddetle kınadı.

“Türk halkının, tankları bedenleriyle durdurduğunu, tankın gücünün halkın gücünü yenemediğini” söyleyen Tahsin İbrahim, Makedonya topraklarında FETÖ terör örgütünün mensuplarını barındırmanın haram olduğunu ifade etti. Halkın her zaman olduğu gibi bugün de devletin, milletin ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında olduğunu söyledi.

Miting, İmam İlhan Şeh tarafından yapılan duayla sona erdi. Mitinge katılanlar dev ekrandan Yenikapı mitingini canlı olarak izlemeye devam etti.

Kaynak: Dünya Bülteni


İçeriği Paylaş