Nice 50 Yıllara BTTDD İzmit Şubesi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kuruluşundan bugüne uluslararası antlaşmalar çerçevesinde Batı Trakya Türk Azınlığının gasp edilmiş haklarının iadesi, bölgede uygulanan asimilasyon politikalarına karşı kendi kaderlerini tayin edebilme hakkını sağlayabilmelerine yardımcı olmak, Türk varlığını, kültürel ve sosyal değerlerini, eserlerini yaşatmak, genç kuşaklara aktarımını sağlamak, Anavatana yerleşmiş olan Batı Trakya’lılar ile halen Batı Trakya’da ve farklı ülkelerde yaşayan Türk Azınlığın bütünlüğünü koruyan birleştirici unsur olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği, şubeleşme yoluna giderek birçok ilde şube ve temsilcilikler açmıştır. Açılan Şubelerden biri olan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneği (BTTD) Kocaeli Şubesi 18 Ekim 1968 tarihinde kurularak bugün itibari ile Yarın Asırlık Bir ÇINAR haline gelmiştir.
Bizler, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği olarak BTTD Kocaeli Şubesinin Dr. Sadık Ahmet yolundan gittiğini ve her geçen gün çıtaya yükselterek Batı Trakya Davası ve Soydaşlarımız için yaptıklarına şahidiz.
Aynı hizmet yolunda ve tüm Balkan coğrafyasından Anavatana göç etmiş soydaşların ortak dertlerine çare olmak umuduyla kurulan Derneğimiz, bu uğurda yıllardır çalışan Batı Trakya Türkleri Dayanışma Derneğinin İzmit Şubesinin 50. kuruluş yıldönümünü kutlar, ortak paydada çalışmalarımızın artarak devamını dileriz
İyi ki Varsınız…….Nice 50 Yıllara….. .

Kocaeli Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği

Yönetim Kurulu Adına
Genel Başkan
Prof. Dr. Selçuk KOÇ


İçeriği Paylaş