Mustafa Kemal Atatürk ilkokulu Banisa şubesinin binası hizmete açıldı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

TİKA ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği katkıları ile inşa edilen “Mustafa Kemal Atatürk” İlkokulunun Yukarı Banisa şubesinin yeni binasının açılışı yapıldı.

Cuma günü Makedonya’nın Gostiva Belediyesine bağlı olan Yukarı Banisa TİKA ve Türk Dünyası Belediyeler Birliği katkıları ile inşa edilen “Mustafa Kemal Atatürk” İlkokulunun Yukarı Banisa şubesinin yeni binasının açılışı yapıldı. Açılışa Makedonya Devlet Bakanı Hadi Nezir, TİKA Başkanı Serdar Çam, T.C. Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmnesüer, TDBB Kurucu Başkanı ve TDBB Yüksek Danışma Kurulu Üyesi TBMM İstanbul Milletvekili Erol Kaya ve TDBB temsilcileri, Türk Demokratik Partisi Başkanı ve milletvekili Kenan Hasip, TİKA Makedonya Koordinatörü Mahmut Çevik, Bayram Paşa Belediye Başkanı Atilla Aydıner, Merkez Jupa Belediye Başkanı Mazlum Hasan, Gostivar Belediye Başkanı Rufi Osmani, çok sayıda kurum ve kuruluş temsilcisi ile yöre halkı katıldı. Haberin devamı Yeni Balkan’nın yeni sayısında.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.