‘Anlamıyorum neden HÖH demokratik değerlere daha fazla ağırlık vermiyor’

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’nin Bulgaristan Büyükelçisi İsmail Aramaz, Presa Gazetesi ile yaptığı mülakatta Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinde (DPS) daha fazla bayan yönetici görmek istediğini söyledi. 
Aynı zamanda HÖH’te demokratik değerlere, iyi yönetime ve insan haklarına yeterince ağırlık verilmediğini vurgulayan Aramaz,  Ocak ayında partinin kurultayı gerçekleştirileceğini bu bağlamda da parti yöneticilerinin gençlere fırsat tanıyacaklarını, daha demokratik ve şeffaf olacağını umduğunu vurguladı.
Bağımsız milletvekilleri Kasim Dal ve Korman İsmailov’un kurmayı planladıkları siyasi oluşumun alternatif olup olmayacağı ile ilgili bir soruyu da cevaplayan Büyükelçi Aramaz, Türkiye’nin bu konuda taraf tutmadığını kaydetti ve kararı seçmenlerin vereceğini söyledi. Aramaz, Türkiye’nin partilerle ilgili özel tutumu olmadığını, Türkiye ile Bulgaristan Türkleri arasındaki ilişkilerin önemli olduğunu belirtti.
AJANS BG

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.