Mehmetçikten okullara destek

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova’da  1999 yılından bu yana  barış ve huzurun tesisine katkı sağlayan Mehmetçik,  sosyal faaliyetleri kapsamında bu yıl da yeni öğretim yılı vesilesiyle Kosova genelinde bir çok okula destek sağladı ve sağlamaya devam ediyor.

10 Eylül tarihinde başlayan  okulları onarım çalışmaları ile kırtasiye yardımını kapsayan faaliyetler 14 Eykül tarihine kadar sürecek.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı, belirtilen tarihler arasında Kosova genelinde bakım ve onarımı yapılan 4 okulun açılış törenlerini ile 11 okulda  ihtiyaç sahibi 500 öğrenciye kırtasiye ve eğitim yardımcı malzemesi dağıtacak.

KFOR bünyesinde görev yapan  Türk askeri, 10 Eylül tarihinde Mitroviça “ Anton Çajupi “ ilköğretim okulunda Türkçe sınıfı ve anasınıfının bakım –onarım çalışmalarını sona erdirerek, bakım ve onarımı yapılan sınıflara yeni mefruşat  alamını yaptı, ayrıca ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve eğitimde yardımcı olacak malzeme dağıttı.

Sivil-asker işbirliği kapsamında Mehmetçik, 10 Eylül tarihinde Vıçıtırın’da “Naim Frasheri” ilköğretim okulunda 2 adet tuvalet ve 1 sınıfın bakım ve onarım çalışmalarını bitirdi. Bakım ve onarım yapılan sınıfa yeni mefruşat alındı alındı, ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve eğitimde yardımcı olacak malzeme dağıtıldı.

Mamuşa  “Atatürk” lisesinde 11 Eylül tarihinde, bilgisayar dershanesinin bakım ve onarımı yapıldı, okul tabelası  ve bayrak direkleri yaptırıldı.

Türk askeri aynı günde Prizren “Dardania “ ilköğretim okulunda, Türkçe sınıfın bakım ve onarımını gerçekleştirerek, yeni mefruşat alımı ile ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve eğitim yardımcı malzemesi  dağıttı.

Gilan Belediyesi’ne bağlı Doburçan köyünde dün  “Nazim Hikmet “ ilköğretim okulu öğrencilerine kırtasiye ve eğitimde yardımcı olacak malzemeler dağıtıldı.

Dün  Gilan  “Musa Zaymi” ilköğretim okulunda  Mehmetçik tarafından  ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve eğitim yardımcı malzemleri verildi.

Kosova Türk Temsil Heyeti Başkanlığı bugün saat 11:00’de  Türkçe öğretim görülen Priştine2nin tek ilköğretim okulu “Elena Gjika” ilköğretim okulunda  ihtiyaç sahibi öğrencilere kırtasiye ve eğitim yardımcı malzemesi dağıtacak. /kosovaport/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.