Bulgaristan’ın “Sahte Polislere” Karşı Levhalı Uyarısı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kaptan Andreevo Sınır Kapısı’nda asılan polis ve polis arabalarının tarif edildiği levhalarla olası dolandırıcılıklara karşı ülkeden geçen sürücüler uyarılıyor

Bulgaristan, Kaptan Andreevo Sınır Kapısı’nda asılan polis ve polis arabalarının tarif edildiği levhalarla olası dolandırıcılıklara karşı ülkeden geçen sürücüleri uyarıyor.

Bulgaristan güvenlik güçleri, Bulgaristan’dan geçerek, Türkiye‘ye gelen gurbetçilerin korkulu rüyası haline gelen “sahte polislere” karşı bazı önlemler aldı.

Bu kapsamda, Kapıkule Sınır Kapısı karşısındaki ve özellikle gurbetçilerin yurda gelişlerinde sıklıkla kullandıkları Kaptan Andreevo Sınır Kapısı’ndaki polis bankolarının önüne Bulgaristan‘da görev yapan sivil polis araçları ve polislerin tarif edildiği uyarı levhaları konuldu.

Tarif dışındaki kişilere itibar edilmemesi gerektiği belirtilen levhalarda, “Trafik, asayiş ve otoban polislerinin kıyafetleri mavi renktedir. Polis ekipleri beyaz renkte. Arabaların üzerinde light bar tipi polis lambaları bulunmaktadır” şeklinde Türkçe ikazlar bulunuyor.

Bulgaristan güvenlik güçlerince alınan önlemler sayesinde “sahte polis” dolandırıcılığının önüne geçileceği belirtiliyor.

Anadolu Ajansı

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.