Mamuşa tarımcıları Ceyhan yolcusu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç’ün girişimleriyle Mamuşa Tarımcılar derneğinden oluşan 20 kişilik bir heyet Türkiye Cumhuriyeti Ceyhan Belediyesine hareket etti.

Mamuşa Belediye Başkanlığı Ofisi tarafından yağılan yazılı açıklamada, 16-23 Ocak tarihleri arasında Mamuşa tarımcıları eğitim amaçlı seracılığın geliştirilmesi konusunda Ceyhan, Adana, Tarsuz, Mersin gibi önemli merkezlerini ziyaret ederek, seracılık alanındaki çalışmaları yerinde inceleyecekleri belirtildi.

Mamuşa Belediyesinde tarımcılarla Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç bir araya geldiler ve Kardeş Belediye Ceyhan’a uğralandılar.

Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün misafirleri olacak olan heyet, Ceyhan Belediyesinde tarımın geliştirilmesi ve modern seracılık konusunda bilgi edinmelerini sağlayacak olan gezi bir hafta sürecek. Mamuşa tarımcılarını yolcu eden Belediye Başkanı Arif Bütüç yaptığı konuşmada,  Türkiye Cumhuriyeti’ndeki kardeş belediyelerimizden biri olan Ceyhan Belediyesinin misafiri olacaklarını belireterek, “ziyaretinizle ilgili Ceyhan Belediye Başkanım ‘ Hüseyin Sözlü Mamuşa heyetini Ceyhanda en güzel bir şekilde ağırlayacaktır. Kardeş Belediyemiz Ceyhan Belediyesi Mamuşa Belediyesine Domates Festivalinde 100 bin Euro” değerinde İtfaiye aracı hibe etmişti.Ceyhan Belediye Başkanı Sayın Hüseyin Sözlü Kosova dostudur ve Mamuşa sevdalısıdır. Kosova’dan, Mamuşa’dan bol bol selam ve saygılarımızı sayın Başkanımı ve bütün Ceyhan Belediye çalışanlarına ve Ceyhan halkına iletmenizi diliyorum” dedi.

http://kosovaport.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.