Makedonya’dan ”üç dilde” destek çağrısı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Makedonya’da 24 sivil toplum kuruluşu temsilcisinin katıldığı toplantıda Suriye için düzenlenen yardım kampanyasına “Türkçe, Arnavutça ve Makedonca” destek çağrısı yapıldı.

ÜSKÜP

İslam Dünyası STK’lar Birliği üyesi olan Makedonya’daki insani yardım kuruluşu Merhamet öncülüğünde, başkent Üsküp’te düzenlenen basın toplantısında, ülkedeki Sivil Toplum Kuruluşları Konseyi üyesi 24 sivil toplum kuruluşu, ”Kış Geldi… Suriye İçin Bir Ekmek Bir Battaniye” kampanyasına “Makedonca, Arnavutça ve Türkçe” olarak destek çağrısında bulundu.

Merhamet Başkanı Adnan İsmaili, ” Suriye halkı için uzatağımız yardım eli her ne kadar sembolik olsa da ve her ne kadar Suriye’de yaşanan insanlık dramının önüne geçilmesinde yeterli olmasa da, en azındanSuriye halkının zor acılardan geçtiği bu dönemde safımızı belli etme açısından ehemmiyet teşkil etmektedir” diye konuştu.

İslam Dünyası STK’lar Birliği’ne üye olan Merhamet Derneği olarak bu kervana katıldıklarını ifade eden İsmaili, Makedonya halkı olarak Suriye halkı ile beraber olduklarını kaydetti.

AA

http://www.aa.com.tr/tr/dunya/119973–3-dilde-destek-cagrisi


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.