Makedonya’daki Türk dernekleri iftarda buluştu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Makedonya’daki Türk dernekleri iftarda buluştu
Makedonya Türk Sivil Toplum Teşkilatları Birliği (MATÜSİTEB), Makedonya’nın başkenti Üsküp’te iftar verdi.

 

İftar programına, Makedonya devlet bakanları Furkan Çako ve Necdet Mustafa’nın yanı sıra Türkiye’nin Üsküp Büyükelçisi Gürol Sökmensüer, Türk Demokratik Partisi (TDP) Genel Başkanı ve Milletvekili Kenan Hasipi, belediye başkanları, çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, işadamları, öğretmenler, gazeteciler ve diğer konuklar katıldı.

MATÜSİTEB Başkanı Tahsin İbrahim, burada yaptığı konuşmada, iftar programına katılarak kendilerini onurlandıran konuklara teşekkür ederek, ramazan ayının insanlığa huzur ve barış getirmesini temenni etti.

Büyükelçi Sökmensüer de MATÜSİTEB’in Makedonya’daki en önemli kurumlardan biri olduğunu belirterek, ülkedeki yardıma muhtaç insanlara sadece ramazanda değil, diğer zamanlarda da yardım edilmesi, birlik ve beraberliğin sadece bu ay içinde değil, yıl boyunca sürmesi gerektiğini dile getirdi.

İftar programlarının sayısının arttığına işaret eden Sökmensüer, ‘Ramazan ayının getirdiği bereket ve bolluktan ötürü, her yıl olduğu gibi bu sene de Türkiyemizde olduğu gibi, Makedonya’nın da her yanında iftar sofraları, bereket sofraları kurulmakta” dedi.

Konuşmaların ardından program ilahilerin okunmasıyla son buldu.

Time Türk


İçeriği Paylaş