Lütfi Mestan: Üçü bir arada seçime hazırız

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi Genel Başkan Yardımcısı Lütfi Mestan, partinin “üçü bir arada” seçime hazır olduğunu açıkladı. Bunu bir seçenek olarak değil, ülke için öncelikli ihtiyaç olduğunu belirtti. Devamında, Hareketin hükümetin genel politikası konusunu oylamaya hazır olduğunu beyan etti.
Deneyimli siyasetçi kesin bir dille sosyalistlerle aralarında güvensizlik oyu konusunda bir görüş ayrılığı olmadığını, hatta iki meclis grubunun da uzun zamandan beri iktidarın yürütmüş olduğu genel politikası için güvensizlik oyunu hak ettiği görüşünün paylaşıldığını dile getirdi. Bunun yanında seçeneklerden birinin yürütülen politikalardan biri üzerinde Haziran ayında ve gerektiğinde hemen Temmuz ayında da hükümetin genel politikası konusunda güvensizlik oylaması yapılabileceğini açıkladı.
GERB’in kendilerini tanımlamalarını – Sonbaharda yapılacak yerel ve cumhurbaşkanı seçimleriyle birlikte genel seçimlerin yapılmasına ihtiyaç duyup duymadıklarını açıkça beyan edilmesi, Mestan tarafından istendi. “Eğer bu durum geçerliyse, o zaman güvensizlik oyu bu sürece doğru gitmenin iyi bir seçeneği ve tam zamanda yapılan bir girişimdir” denildi. Lütfi Mestan, ayrıca artık hiç kimsenin “üçü bir arada” seçim olasılığını öcü gibi muhalefeti karşı kullanamayacağını kaydetti.
Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.