Libya’da Sarkozy’i kıskandıracak görüntü

Haberler
İçeriği Paylaş

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan arap baharı turunda Libya’ya da geçti. Cuma namazı sonrasında kalabalık bir topluluğa hitap eden Erdoğan, bir gün önce Libya’da olan Fransa Cumhurbaşkanı Nicolas Sarkozy ve İngiltere Başbakanı David Cameron’dan daha çok kalabalık toplamayı başardı.

Ani bir kararla Libya’nın Bingazi kentine giden Sarkozy ve Cameron halktan beklediği ilgiyi göremedi. Tahrir Meydanı’nda iki liderin konuşması için olaylar sırasında gösterilerin yapıldığı büyük alan yerine Ramazan ayında kadınların teravih namazı kıldığı küçük bölüm hazırlandı. Liderlerin meşdana geliş saati yaklaştığında meydanda güvenlik görevlileri dışında yaklaşık 100 kişi vardı. İnsanların toplanmaması üzerine anons yapılarak Sarkozy ve Cameron’un gelmesine 20 dakikadan az bir süre olduğu belirtildi. Meydanda yeterli topluluğun olmadığının belirtildiği anonsta, halktan tanıdıklarına ve yakınlarına telefon ederek meydana çağırmaları istendi.

Cuma namazı sonrası meydanda coşku

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Libya’nın başkenti Trablus’ta, Şehitler Meydanı’nda Libyalılarla beraber Cuma namazını kıldı. Meydanda sıkı güvenlik önlemleri alındığı dikkat çekti. Katılımın yoğun olduğu Cuma namazının ardından Erdoğan yine aynı meydanda halka seslendi. Alanı dolduran kalabalık ellerinde Türk ve Libya bayraklarıyla Erdoğan’ı dinledi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.