Lieberman ‘Filistin’ için Bosna’da

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Filistin oylaması öncesi İsrailli Bakan Lieberman Bosna Hersek’e kritik bir ziyaret gerçekleştirdi

Dünya Bülteni/ Haber Merkezi

İsrail Dışişleri Bakanı Avigdor Lieberman, bugün geldiği Saraybosna’da, Bosna Hersek Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi üyeleri ile görüştü.

Lieberman’ın Bosna Hersek, Filistin’i BM’de devlet olarak tanınmasına yönelik oylama ile ilgili ziyaret ettiği söyleniyor.

Liberman’nın bu ülkede İsrail lehine lobi çalışması yaptığı düşünülmekte. BM’nin daimi olmayan temsilcisi Bosna Hersek’in oyu bu süreçte önemli bir durum arz ediyor.

Lieberman, Bosna Hersek Devlet Başkanlığı binasında, Üçlü Devlet Başkanlığı Konseyi Başkanı ve Hırvat üyesi Jelyko Komşiç, Boşnak üye Bakir İzzetbegoviç ve Sırp üye Neboyşa Radmanoviç tarafından kabul edildi.

Başında görüntü alınmasına izin verilen görüşme, basına kapalı olarak gerçekleştirildi.

Bu arada, Bosna Hersek Dışişleri Bakanlığınca yapılan yazılı açıklamada, Lieberman’ın bugün başlayan Bosna Hersek ziyaretinin 30 Ekim’e kadar devam edeceği ve çeşitli temaslarda bulunmak üzere bugün Bosna Hersek’i oluşturan 2 entiteden biri olan Bosna Sırp Cumhuriyeti’nin en büyük kenti Banya Luka’ya gideceği bildirildi.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.