Kosova’da bir köy camisi kundaklandı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova’nın Drenas’a bağlı Vërboc köyünde iki gün önce köy camisi kundaklandı. Kundaklama eylemini Drenas Belediye Başkanı Ramiz Lladrovci kınadı.

Kosova‘nın Drenas’a bağlı Vërboc köyünde iki gün önce köy camisi kundaklandı. Kundaklama eylemini Drenas Belediye Başkanı Ramiz Lladrovci kınadı.

Olayın açıklığa kavuşması için ilgili kurumların önlemler almalarını talep eden Drenas Belediye Başkanı Ramiz Lladrovci, Vërboc köyünde caminin kundaklanmasına yönelik tepkisinde şu değerlendirmelerde bulundu:
“Bu küresel salgın zamanında ve mübarek Ramazan ayı arifesinde Drenas’ın en eski camilerinden birine kasıtlı zarar verilmesi, Drenas’ın sahip olduğu dini hoşgörüye ciddi zarar veren kötü niyetli ve suç bir eylemdir. Bundandır bu olayın en kısa zamanda açıklığa kavuşması amacıyla kamu düzeni ve asayiş organlarından tüm önlemleri almalarını talep ediyoruz.”

Bu arada Polis’in 24 saatlik raporunda, “18.04.2020 Kosovalı bir erkek, yangın sonucu bir dini mabedin çatısı ile iç mekanın zarar gördüğü ihbarında bulundu. Yangın sebepleri ve zararın boyutları bilinmiyor. Olay soruşturuluyor.” şeklinde ifadeler yer aldı.

Kaynak: kosovahaber


İçeriği Paylaş