Körfez Bal-Türk’te Ziya BaykaraTekrar Başkan Seçildi

Bal-Türk'ten Haberler Körfez
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şubesi’nin yapılan olağanüstü genel kurulu sonunda dernek başkanlığına yeniden Ziya Baykara seçildi.

Körfez Esentepe Mahallesi Esentepe Caddesi No:30’da bulunan dernek merkezindeki genel kurula Balkan Türkleri Derneği Körfez Şubesi üyeleri ilgi gösterdi. Remzi Çeri’nin divan başkanlığını üstlendiği genel kurulda, Hasan Mercan, Sadettin Korkmaz ve Deniz Ferhatoğlu da üyeliklere görev aldı.

Tek Listeli Seçim

Balkan Türkleri Derneği Körfez Şubesi’nin genel kurulunda seçimlere tek listeyle gidildi.

Mevcut başkan, Körfez Belediye Meclisi üyesi; Körfez Belediyesi Tesisler Amiri Ziya Baykara yönetimindeki yenilenmiş liste, yeniden oy birliği ile yeniden seçildi. Ziya Baykara ile birlikte Bal-Türk Körfez Şubesi yönetiminde Salih Çiçekay, Kadir Yeşil, Ömer Özmüş, Hasan Mercan, Şerif Güler, İbrahim Mutlu, Güner Çiçekli ve Kadir Akyel görev aldı. Veysel Köse, Sami Çalışkan ve Mesut Çavuş’un Denetim Kurulu’nda yer aldığı genel kurulda, Genel Merkez Delegesi olarak da 87 kişi belirlendi.

Bal-Türk Körfez Şubesi Başkanı Ziya Baykara, muhacir ve göçmenlerin, dini ve şerefleri için göç ettiğini söyledi, “Ama yine de; o topraklara gitmemiz gerekir. Orada dedelerimizin mezarları, köylerimiz var” dedi. Baykara, kongreye katılan, kendilerine destek veren üyelere de teşekkür etti.

Genel Başkandan Tebrik

baskan

Seçimden sonra Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu da bir tebrik ve seçimleri değerlendirme konuşması yaptı. Genel Başkan Yardımcısı Erol Meyzin ile birlikte kongreye katılan Çolakoğlu konuşmasında şöyle dedi: “Her şeyden evvel Körfez Bal-Türk’deki yeniden yapılanma sürecinde görev alan arkadaşlara ve bu kongrede seçilen Şube Başkanımız Ziya Baykara ve ekibini tebrik ediyorum. Bizim davamız basit bir dava değil, bizler Türkiye’ye göç etmiş Balkan Göçmenleri ve şu an Balkanlarda yaşayan soydaşlarımız-akrabalarımız için faaliyet gösteren kamu yararına bir derneğiz. Üzerimizdeki bu büyük sorumluluğu yerine getirmek için söylemlerimizin eyleme dönüşmesi, planlı ve uzun vadeli çalışmalar yapmalıyız. Konuşarak hiç bir şey olmaz. Sayın Divan Başkanının ifade ettiği gibi zor zamanlarda çabuk bir araya geliyoruz, ama rahata erince gevşiyoruz. Tüzüğümüzün çizdiği çerçeve içerisinde Türkiye’deki göçmenler arası dayanışma ve Balkanlardaki soydaşlarımız ve özellikle oradaki gençlerimiz lehine projeler yapmak ve onların varlığını sürdürmeleri için destek olmaktan başka çaremiz yok. Son olarak Bal-Türk’ün Bulgaristan’dan gelen 320 lise öğrencisi gence yönelik icra ettiği gençlik projesi bizim gayemizi ifade eden bir göstergedir. Çocuklarımıza Balkan Ruhunu vermek zorundayız, aksi takdirde bizden sonra çocuklarımız ata topraklarını, tarihini, geleneğini her şeyini unutur. Sözlerime son verirken Şube Başkanımız Ziya Baykara ve ekibini tekrar tebrik ediyorum. Buraya gelip kurula katılan üyelerimizi tebrik ediyorum. Birlikte yapacak çok işimiz var. Boş duramayız, saygılarımızı sunuyorum.”

Ajans BT


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.