Balkan Kültür Evi için Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanına yetki verildi

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ile Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin ortak proje kapsamında gerçekleştireceği Seka Balkan Kültür Evi projesinde bir aşama daha geride kaldı. Kocaeli Seka Park alanında bulunun ve tescilli olan eski Seka lojmanlarından bir tanesinin Balkan Kültür Evi yapılması için daha önce ihale yapılmıştı. Şu an binanın çatısı onarılmış durumda ve önümüzdeki günlerde de anıtlar kurulunun izni doğrultusunda restorasyon çalışmalarına devam edilecek.

12 05 2011 tarihli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisinde Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu’na “Balkan Kültür Evi” projesi için Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği ile protokol yapma yetkisi verildi. Önümüzdeki günlerde bu protokolün de yapılması bekleniyor. Protokole göre Bal-Türk Balkan ülkeleri elçilikleri ve konsoloslukları ile projeye katılabilmeleri için ek protokol yapma yetkisine de sahip olacak. Bu kapsamda yapılan ilk görüşmelerde Bulgaristan Cumhuriyeti İstanbul Konsolosluğu projeye katılma niyetini sözlü olarak beyan etti. Diğer Balkan ülkeleri elçilik veya konsoloslukları ile de görüşmeler yapılacak ve her biri projeye katkı sağlamaya davet edilecek.

Proje ile ilgili Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na  oybirliği ile yetki veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin tüm değerli meclis üyelerine ve Başkan İbrahim Karaosmanoğlu’na Bal-Türk olarak teşekkür ediyoruz.

Bal-Türk


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.