Kocaeli’nin Rumeli kökenli simaları Balkan Kültür Evi’nde buluştu

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

İki yıldır gelenekselleşmiş olan Rumeli Balkan buluşmasının bu ay adresi Balkan Kültür Evi idi. Bu ay toplantının ev sahipliğini Bal-Türk Genel Başkan Yardımcısı Aydın Doğan yaptı. Kocaeli’deki Balkan kökenli derneklerin temsilcileri, Balkan kökenli işadamı ve bürokratlar bir araya geldi.

Program akşam yemeği ile başladı ve sonra geleneksel tanışma tekrar edildi. Yemekten sonra Balkan Göçünü anlatan bir film izlendi. Ud eşliğinde icra edilen müzik dinlenirken, zaman zaman Türküler hep birlikte söylendi. Udi Gökhan İhsan Aşı bileğinin hakkını verdi ve herkesi icra ettiği güzel eserlerle mest etti.

Amerika’da faaliyet gösteren Amerika Balkan Dernekleri Federasyonunun tanıtımı ile program tamamlandı.

Geniş bir katılım…

Bulgaristan, Yunanistan, Makedonya, Arnavutluk, Kosova ve Bosna Hersek göçmenlerinin yer aldığı programda Kocaeli’nin tanmış isimleri yer aldı. Bal-Türk Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Adnan Metin ve Doğan Aydın yönetim kurulu üyeleri Doç. Dr. Selçuk Koç ve Mestan Okan, Bal-Türk Denetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Recep Tarı, Bal-Türk Derince Şube Başkanı Berkant Aydemir, Kocaeli Makedonya Gömenleri Dernek Başkanı Fuat Biçici ve Yönetim kurulu üyeleri, Kocaeli Trakya illeri Dernek Başkanı Fikret Gökmen, İzmit Belediyesi eski başkanı Halil Vehbi Yenice, İzmit Belediyesi Başkan yardımcısı Murat Demir, Kocaeli Emniyet Müdür Yardımcısı Ali Öztürk, Kocaeli Defterdarı Süleyman Dal, işadamları Remzi Sarman, Tuncay Şengöz, Gazeteci Süleyman Durak, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Tahir Akman, eski bürokratlardan Nuri Avcı, Balkansiad Yönetim Kurulu üyeleri olmak üzere 40 kişilik bir grup programda yer aldı.

Bal-Türk (11.01.2013)

 


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.