Kocaeli Üniversitesi Rektöründen Balkan Evine Ziyaret

Bal-Türk'ten Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Kocaeli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nuh Zafer Cantürk Balkan dernekleri tarafindan Bal-Türk’ün ev sahipliginde Balkan Evinde  ağırlandı.

 

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin ev sahipliğinde Batı Trakya Türkleri Derneği İzmit Şubesi, Kocaeli Rumeli Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği, Evladı Fatihan Derneği Rumeli Balkan Muhacirleri Kültür ve Tarih Araştırmaları Derneği ve MAPHOYTAG Derneği ile birlikte Balkan Evi’nde sayın rektörümüzü misafir eden dernek yöneticilerimiz ve üyelerimiz, sayın rektörümüz ile MARMARAKAF Marmara Kariyer Fuarı hakkında görüş alışverişinde bulunmuş ve fuara yapılabilecek katkılar ile ilgili istişarelerde bulunmuşlardır.

Balkan Rumeli ve Batı Trakya gündemleri ile ilgili sayın rektörümüze dernek başkanlarımız tarafından bilgilendirmeler yapılmış, derneklerimiz ile Kocaeli Üniversitesi’nin gerçekleştirebileceği ortak projeler hakkında değerlendirmeler yapılmıştır.

Yeni seçilen Bal-Türk ve Kocaeli Rumeli Türkleri başkanlarına başarılar dileyerek hayırlı olsun temmenilerinde bulunan rektörümüze, MARMARAKAF Marmara Kariyer Fuarına nazik davetleri için teşekkür ederiz.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği

 


İçeriği Paylaş