Kocaeli Körfez Belediyesi Kardeşi Ruen’in Şenlikleirne katıldı

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

ulgaristan Burgaz ili Ruen (Uluhanlı) ilçesinde düzenlenen belediyenin kuruluş etkinlikleri Balkanlardan ve Türkiye’den bir çok önemli simayı biraraya getirdi. Ruen Belediye Başkanı Durhan Hasan ve ekibinin ev sahipliği yaptığı şenliklerde, 7 Hazirandaki Avrupa Parlamentosu seçimleri ve 5 Temmuzdaki Bulgaristan milletvekilliği seçimlerinin ağırlığı hissedildi.
Hak ve Özgürlükler Hareketinin mevcut milletvekilleri, Afet ve Su işleri Bakanı Cevdet Çakırov’un ve parti yöneticilerinin yoğun ilgi gösterdiği program sabah, Tikenlik’teki şehitlerin anılmasıyla başladı.


Burgaz ili Aydos ilçe Müftüsünün de katıldığı tören-   lerde şehitler için dua edildi.     1988 yılında totaliter rejimin isim değiştirme ve asimilasyon uygulamalarına   karşı çıkmalarından dolayı şehit edilen Türklerin anısına yaptırılmış   olan Dikenlik Köyündeki anıt çeşme.


Programa Türkiye’den Balkan Türkleri Dernekleri de ilgi gösterdi. Etkinliklerde Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bülent Karagöz ve Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu da yer aldı. Aynı zaman da Kocaeli Körfez Belediyesinin de kardeş şehri olan Ruen şenliklerine Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan, Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Körfez Şubesi Başkan Yardımcısı İlhan Topaloğlu ve Meclis üyesi Ziya Baykara da katıldı. Protokol konuşmalarında birlik ve beraberlik mesajları veren Yunus Pehlivan 7 Haziran Avrupa parlamentosu ve 5 Temmuz Bulgaristan Milletvekilliği seçimlerinde en iyi sonucun alınması gerektiği üzerinde durdu. Hak ve Özgürlükler Haretketin mücadelesine destek verdi.

Dr. Bayram Çolakoğlu, 31 Mayıs 2009, Ruen


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.