Bal-Türk Heyetinin Şumnu Ziyareti

Bal-Türk'ten Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Bülent Karagöz ve Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu ile dernek temsilcileri 31 Haziran’daki Ruen şenliklerinden sonra Varna ve oradan da Şumnu’ya bir dayanışma ziyareti gerçekleştirdi.

Osmanlı Devletinin Medreseler şehri Şumnu bugün garip kalsa da cazibesini devam ettiriyor. Şehir merkezindeki üç camiden birisi olan Tumbul Camii’ni ziyaret eden Bal-Türk heyeti cami cemaati ile hoş sohbetler yapma imkanı buldu.
Tombul camiinin çay ocağında Türk çayı içilirken hoş sohbetler yapıldı. Sırasıyla resimde görülen Genel Başkan Bülent Karagöz, Süleyman Dal, Genel Başkan Vekili Dr. Bayram Çolakoğlu, Şumnulu iş adamı Birtan Hasan, Ziya Hüseyin, Hüseyin Fikri, İş adamı Hasan Ahmet, Tombul Camiinin genç imamı Beyhan Mehmet ve Tombul Camiinin hemen karşısında yer alan Şumnu İlahiyat Lisesi öğretmeni Celil Celil Türk çayını yudumlarken Dernek ile ilişkileri geliştirmenin yollarını konuştular.

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.