Şumnu Tombul Camiinde Kadir Gecesi

Bal-Türk'ten Haberler Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kadir Gecesi tüm İslam Aleminde olduğu gibi Bulgaristan’da da Allah’a yakarışın zirve yaptığı bir gece oldu. Şumnu da bu bereketten faydalanmak isteyen Müslümanlar için önemli bir mekan oldu.  Tombul Camii’nde halka verilen iftarın ardından akşam namazı kılındı ve Yatsı namazına kadar özel Kadir Gecesi programı yapıldı, dualar edildi, Yüce Yaradandan af dilendi. Yatsı ve teravih namazından sonra sahura kadar devam eden program hep birlikte sabah namazının kılınması ile son buldu.

Sakal-ı Şerif Ziyaret Edildi

Teravih namazını müetakip Peygamber Efendimizin Sakal-ı Şerifi  ziyarete açıldı. Cemaat salavatlar eşliğinde sırayla Sakalı Şerif ziyaretinde bulundu.

İki Kandil Gecesi de Şumnu’da

Kadın çoluk çocuk yediden yetmişe her kesimden Müslüman Türkün katıldığı gecede Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Genel Başkan Yardımcıları Doç. Dr. Selçuk Koç ve Erol Meyzin de yer aldı. Gecede Şumnu Müftüsünün yanı sıra Slistre Müftüsü ve Türkiye’den gelen misafirler de vardı. Bir proje kapsamında Bulgaristan’da bulunan Bal-Türk yöneticileri çok güzel, bereketli bir gece geçirdiklerini ifade ettiler. Genel Başkan Dr. Bayram Çolakoğlu “bu yılki nasibimizde Şumnu Tombul Camii’nin özel bir yeri oldu. Genel Başkan Yardımcısı arkadaşımız Selçuk Koç ile birlikte Mirac Kandili’nde de buradaydık. Bu iki bereketli geceyi de burada geçirmek nasib oldu” dedi.

Ajans BT


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.