Kasım Dal yeni parti kuruyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Hak ve Özgürlükler Hareketi Partisinden (HÖH) Genel Başkan Ahmet Doğan’a ağır suçlamalar yönelterek ayrılan Kasim Dal, yeni bir partiyle geliyor.
Bağımsız milletvekili Kasım Dal’ın önümüzdeki günlerde yeni bir siyasi partinin kuruluşunu ilan etmesi bekleniyor. Yoğun bir çalışma içinde olduğu bildirilen Dal’ın resmi olarak kamuoyuna ilan etmeden önce son detayları da tamamlamaya çalıştığı kaydedildi.
Dal’ın bir önceki seçimlerde başka bir parti adına yarışa katıldığı şimdi ise yeni bir siyasi parti kurarak bu hatadan dönmek istediği vurgulanıyor.
HÖH’ten ayrıldığında yeni bir siyasi parti kurmayacağını ve HÖH’ü ‘aşağıdan yukarıya’ doğru değiştirmeye çalışacaklarını belirten Dal’ın, ‘bunun imkansız olduğunu kavradı’ yorumu yapılıyor.
Kırcaali’de yayın yapan 24rodopıi haber sitesine konuşan yeni partinin kurucularından bazıları‘Artık geriye dönüş yok, bir kaç güne kadar kuruluş toplantısının gününü ve saatini açıklayacağız. Yeni bir parti olmadan Bulgaristan Türklerinin durumu daha iyiye doğru gitmesi imkansız’ dedi.
PARTİ KURMAYACAĞIZ DEMİŞTİ
Dal, yaklaşık bir yıl önce, son seçimlere birkaç ay kala Kırcaali’de kendisini destekleyenlerle gerçekleştirdiği toplantıdan sonra yeni pir parti kurmayacaklarını, her belediyede ayrı bir yöntem izleyeceklerini belirtmişti.

Ajans BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.