Karadağ Gayrimenkul`de Dünya 2.si

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

ABD merkezli gayrimenkul yatırım şirketi Remote Ventures tarafından hazırlanan ve en avantajlı emlak pazarlarının yer aldığı araştırmaya göre Karadağ (Montenegro), dünyadaki en iyi 25 emlak pazarı endeksinde ikinci sıraya yerleşti.

İlk sırada Kolombiya’nın yer aldığı listede uygun fiyatlı konut, iyi kira getirisi, uygun yaşam şartları ve Avrupa Birliği’nin de etkisi ile yakın gelecekteki büyüme potansiyeli ile İspanya, Portekiz ve Yunanistan gibi ülkeleri solladı.

Dış pazarları kolayca izlemeye, yükselen mahalleri keşfetmeye, mülkleri detaylarıyla tanımaya ve analiz etmeye, fırsatları yatırıma dönüştürmeye yardım eden bir yatırım şirketi olduklarına vurgu yapan Remote Ventures Kurucu Ortağı ve Üst Yöneticisi (CEO) Matthew Campbell, Karadağ’ın uygun fiyatlı konut, iyi kira getirisi, uygun yaşam şartları ve Avrupa Birliği’nin de etkisi ile yakın gelecekteki büyüme potansiyeli ile zirveyi paylaştığını ifade etti.

Karadağ’da gayrimenkul projeleri hayata geçiren Türk şirketi Mirnadom’un Üst Yöneticisi (CEO) Serkan Şahin, Karadağ’ın büyümesi ve konut fiyatlarındaki uygunluk konusunda Campbell’e katıldığını ifade ederek, 50 bin eurodan başlayan fiyatlarla konut bulunabilen Karadağ’ın 3-4 yıl içinde AB’ye tam üye olmasının beklendiğine işaret etti: “Geçen yıl turist sayısını en çok artıran ülke yüzde 21 ile Karadağ, ikinci yüzde 14 ile Türkiye oldu” dedi. Şahin, “ABD’li şirketin endeksinde ikinci sırada bulunan Karadağ, Türklerin yurt dışında en çok konut aldığı ülkeler arasında bulunuyor. Bu açıdan Türklerin yurt dışında doğru yatırım yapmış olduğunu daha iyi görebiliyoruz.” diye konuştu.

 

Kaynak: Balkan Haber


İçeriği Paylaş