Kar Balkanlar’dan giriş yaptı

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Trakya’da kar yağışı başladı

Balkanlar’dan gelen soğuk havanın etkisi altına giren Trakya’da kar yağışı başladı. Bulgaristan sınırındaki Hamzabeyli Sınır Kapısı’nda tipi şeklindeki kar yağışı etkili oluyor. Yük taşımacılığı yapan tırların kullandığı uluslararası karayolunda yağış nedeniyle aksaklık yaşanmazken, karayolları ekipleri ulaşımın aksamaması için hazır bekletiliyor. Edirne Belediyesi ekipleri de yağışın kent merkezine ulaşması ihtimaline karşı hazır tutuluyor. Türkiye’ye giriş yapan sürücüler, Bulgaristan’da yoğun kar yağışı olduğunu ifade ederek, yolculuklarının zaman zaman aksadığını, karla mücadelenin Bulgaristan’da zayıf olduğunu, yoğun kar yağışı altında yolculuklarını zorlukla sürdürdüklerini belirtti.

Edirne Meteoroloji Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, yüksek kesimlerde etkili olan kar yağışı yarından itibaren kent merkezinde de etkili olacak, sıcaklıklar gece sıfırın altına düşecek.

-Kırklareli-

Bulgaristan’a ulaşımın sağlandığı Dereköy Sınır Kapısı’nda ise kar kalınlığı 4 santimetreye ulaştı. Demirköy ve Kofçaz ilçelerinde de kar yağışı etkili oluyor. Karayolları 15. Şube Şefliği ekipleri, Dereköy Sınır Kapısı’na giden yolun kapanmaması için kar küreme çalışmalarını sürdürüyor. Kar yağışının devam ettiği bölgelerde kapalı yol bulunmuyor. Kırklareli Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden alınan bilgiye göre, bugün ve yarın kentte kar yağışı bekleniyor. Tekirdağ’da da kar yağışının yarın etkili olması öngörülüyor.

Zaman


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.