Kale ile Mamuşa kardeş şehir oldu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Kosova’da tamamı Türk olan Mamuşa şehrinin kardeşlik beratını imzalamak için Denizli’nin Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca Kosova’ya gitti. Mamuşa Belediyesi hizmet binasında gerçekleşen imza törenine Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç hazır bulundu. Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, “Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’un memleketinde ikinci kardeş şehir olduğumuz bu vakitlerde ülkemiz ile Kosova’ya Kale ilçemiz köprü olacaktır.

Balkanlarda yaşayan Evlad-ı Fatihanlar’la oluşturduğumuz kardeşlik köprüsü resmiyete dökülerek kardeşlik için imzalar atıldı. Osmanlı İmparatorluğu zamanında Osmanlı himayesinde olan Kosova toprakları Anadolu kokuyor” derken, Mamuşa Belediye Başkanı Arif Bütüç ise kardeşliğin önemine vurgu yaptı. Kale ilçesinin İpek şehri ile de kardeş olan Kale Belediyesi tarafından yapılan Atatürk Parkı’nı ziyaret eden Başkan Yarımca, Kosovalı vatandaşlar ile sohbet etti. İpek Belediye Başkanı Ali Berisha’yı da ziyaret eden Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, Osmanlı türbelerini de ziyaret etti.

Balkan Günlüğü


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.