İzmit Belediyesi Balkan Gezisi Başladı.

Bal-Türk'ten Haberler Faaliyetler Haberler
İçeriği Paylaş

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği’nin İzmit Belediyesi Meclis üyelerine yönelik Bulgaristan ve Yunanistan Kültürel temas programı bugün başlıyor. İzmit Belediye Başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın katıldığı programa meclis üyeleri de büyük ilgi gösterdi. Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Dr. Bayram Çolakoğlu, Bal-Türk Asenovgrad Şube sorumlusu Halit Meriç,Yönetim Kurulu üyesi Şenol Çelik, Yönetim Kurulu üyesi Erol Meyzin derneği temsilen program da yer alıyor. 35 kişilik program kafilesi otobüs ile İzmit’ten yola çıkacak ve dört gece beş gün sürecek programa katılacak.

Bal-Türk tarafından organize edilen programda Kardeş Belediye Mestanlı’nın yanı sıra, Asenovgrad, Filibe, Nevrakop, Selanik, Kavala, Neo Karvali köyü, İskeçe, Gümülcine ve Dedeağaç gezilecek.

Bal-Türk’ün Kocaeli’deki İlçeler ve Büyükşehir Belediyesi ile Bulgaristan’daki şehirlerle kardeş şehir ilişkisi kurma projesinin bir parçası olan program kapsamında İzmit Belediyesinin mevcut kardeş belediye ve muhtemel kardeş belediyeler ile temas kurması bekleniyor. İlçe Belediye başkanı Dr. Nevzat Doğan’ın Kardeş Belediye Mestanlı ile protokol imzalaması tasarlanıyor.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.