İvanov: Pazarcık’ta yaşananlar tehlikeli (video)

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Eski Cumhurbaşkanı Jelü Jelev’in etnik konulardaki danışmanı ve Nov Bılgarski Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Mihail İvanov, Pazarcıkta yaşananların tehlikeli olduğunu ve dini temele dayali gerginlik yarattığını söyledi. İvanov ‘Yaşananlar güvenliğimize ve Hıristiyanlar ile Müslümanlar arasındaki birlikteliğe katkı sağlamıyor. İddianame birçok noktada tutarsız. Savcılık dikkatli bir şekilde antidemokratik ideoloji yaymanın ne olduğunu netleştirmesi gerekiyor’ dedi.

Bilindiği gibi çoğu Pazarcık, Paşmaklı ve Blagoevgrad bölgesinden imamlardan oluşan 13 kişinin arasında Abdullah Mustafa Salih, Ahmed Ahmed, Necmi Dıbov, Hayri Şerifov, Bayram Uşev, Ahmed Abdulrahmanov, İzet Calev, Mohamed Kamber, Yusuf Gorelski, Nayme Gorelska, Ali Hayreddin, Ali Hoca ve Said Mehmed Mutlu bulunuyor ve bu imamların radikalizm ile suçlanması söz konusu. Mutlu, Al Waqf Al Islami kuruluşunun Bulgaristan sorumlusu olmakla suçlanıyor.

AJANS BG


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.