İşte Yunanistan’ın 2013 yılı özelleştirme planları

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Maliye Bakanı Yannis Stournaras Yunanistan Özelleştirme İdaresi (TAIPED) yönetimi ile dün bir araya gelerek özelleştirmeler konusunda 2013 yılında izlenmesi planlanan programı masaya yatırdı.

Stournaras ile TAIPED yönetimi arasında yapılan görüşmede Yunanistan’ın 2013 yılı içerisinde özelleştirmeler konusunda yapmayı planladıkları ve hedefleri belirlendi.

2013 yılının ilk çeyreği için Yunanistan Doğalgaz Şirketi DEPA, Yunanistan Doğalgaz Dağıtım Şirketi DESFA, Şans Oyunları OPAP, Rodos adasının Afantos bölgesi ile Kerkira adasının Kassiopi bölgesinde bulunan arazilerin özelleştirilmesiyle ilgili ihale sürecinin tamamlanması hedefleniyor.

Ayrıca, Mart ayı sonuna kadar daha 40 kadar gayrimenkulün TAIPED’in özelleştirme dosyasına dahil edilmesi planlanırken, 2014 yılı sonuna kadar ise kamuya ait özelleştirilecek gayrimenkuller listesine yaklaşık 1.000 gayrimenkulün dahil edilmesi gerekecek.

Maliye Bakanı Yannis Stournaras’ın TAİPED yönetimi ile yaptığı görüşmede liman, marina ve havalimanlarının değerlendirilmesi için başlatılan sürecin hızlandırılmasına karar verildi. Ayrıca, kamuya ait işgal edilmiş araziler için de hukuksal çözüm bulunması ve akabinde bu arazilerin de özelleştirilerek değerlendirilmesi için çalışma başlatılmasına karar verildi.

Azınlıkça Online®


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.