İstanbnul’da Kosova kültür merkezi açılıyor.

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, ülkesinin, Kosova’da kültür alanı ile kültürün gelişmesine yönelik projeleri desteklemeyi sürdereceğini belirtti.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, Priştine Yunus Emre Türk Kültür Merkezi Müdürü Sadullah Yılmaz’ın eşliğinde Kosova Kültür Bakanı Memli Krasniqi’yi makamında ziyaret etti.

Kosova ile Türkiye arasında kültür sahasında işbirliğin geliştirilmesi, ilk sırada da kültür aktiviteleri  teatisi, görüşmede ana gündem maddesini teşkil etti.

Kosova Kültür Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, iki ülke arasındaki işbirliği kapsamında  İstanbul’da 23 Şubat tarihinde Kosova Kültür Merkezi’nin açılacağı belirtildi.

Kültür Bakanı Memli Krasniqi, Kosova’nın  ilk defa yabancı bir ülkede, bu bağlamda  kültür merkezi açmasının önemine değinerek, kültür merkezinin, iki  ülke arasında kültür alanında işbirliğin derinleşmesine katkı sağlayacağını belirtti.

Türkiye’nin Priştine Büyükelçisi Songül Ozan, ülkesinin, Kosova’da kültür alanı ile kültürün gelişmesine yönelik projeleri desteklemeyi sürdereceğini teyit etti.

Görüşmenin sonunda, Büyükelçi Ozan ile müdür Yılmaz tarafından Bakan Krasniqi’ye Ebru resim sanatının  tablosu takdim edildi.

http://kosovaport.com


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.