İsmailov: Bulgaristan’daki Seçimlerde Hedefimize Ulaşacağız

Haberler
İçeriği Paylaş

Bulgaristan Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Genel Başkanı Korman İsmailov, BursaBüyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe‘yi ziyaret etti. İsmailov, “Bulgaristan‘da da artık kimse batıya bakmıyor. Batıda yaşanan krizler nedeniyle Türkiye,Bulgaristan için büyük bir umut. İşsizlik, ekonominin kötüye gitmesi gibi nedenlerle halk artık eski siyasilere prim vermiyor. İnşallah seçimlerde hedeflerimize ulaşıp, halkımızın refahı için çalışacağız.” dedi.

ismailov-bulgaristan-daki-secimlerde-hedefimi-4532826_o

Bulgaristan‘da 12 Mayıs’ta yapılacak erken genel seçim öncesi Türkiye‘de yaşayan soydaşların desteğini almak için Bursa‘ya gelen Bulgaristan Hürriyet ve Şeref Partisi Genel Başkanı Korman İsmailov ile Genel Başkan Yardımcısı Müyesser Solak, Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe‘yi Gönül Dostları Sofrası Sosyal Tesisleri’nde ziyaret etti. Yeni kurulan bir parti olarak baskın bir seçime yakalandıklarını ancak yaptıkları saha çalışmaları sonucunda yüzde 4 olan barajı rahatlıkla aşabileceklerini belirten Genel Başkan Korman İsmailov, Bulgaristanhalkının da artık yıllardır siyasetin içinde olan isimleri istemediğini, yeni yüzler ve yeni hedefler aradığını söyledi.

Türkiye‘de yaşanan ekonomik ve kültürel dönüşümün bir benzerini Bulgaristan‘da yaşatmak istediklerini dile getiren İsmailov, “Bulgaristan‘da da artık kimse batıya bakmıyor. Batıda yaşanan krizler nedeniyle TürkiyeBulgaristan için büyük bir umut. İşsizlik, ekonominin kötüye gitmesi gibi nedenlerle halk artık eski siyasilere prim vermiyor. İnşallah seçimlerde hedeflerimize ulaşıp, halkımızın refahı için çalışacağız.” diye konuştu.

Bursa Büyükşehir Belediyesi olarak son yıllarda Bulgaristan başta olmak üzere Balkanların tamamında önemli yatırımlar yaptıklarını dile getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ise Bulgaristan‘daki seçimlerin başta Bursa olmak üzere Türkiye tarafından da yakından takip edildiğini söyledi.

Bursa‘nın bir Balkan şehri olduğunu, Bursa‘daki Balkan nüfusuna bakıldığında ise Bulgaristan‘dan göç edenlerin yoğunlukta olduğunun görüleceğini ifade eden Başkan Altepe, “Önümüzdeki günlerde sadece Bulgaristan‘da 4 tane açılışımız olacak. Biz sadece sosyal ve kültürel etkinlikler değil, fiziksel imalatlarla da o bölgedeyiz. Çünkü bizim tek hedefimiz oradaki soydaşlarımızın huzur ve mutluluk içinde yaşaması. Biz almak için değil tamamen vermek için o bölgelere gidiyoruz. O bölgesinin kalkınması, soydaşlarımızın refah düzeyini artıracak. Yapılacak seçimlerin tüm soydaşlarımız için hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

Başkan Altepe, günün anısına Genel Başkan Korman İsmailov’a kılıç kalkan plaketi hediye etti.

Cihan


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.