İş Bankası Kosova’da bankacılık hizmetlerine yenilikler katacak

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türkiye İş Bankası  Kosova’daki müşterisiyle buluşuyor.

Dışa açılmayı sürdüren Türkiye İş Bankası, Kosovalıların banka hzimetleri için yeni bir adresi olacak.

Priştine’deki  Şubesi’nin törenli açılışı  9 Ocak tarihinde, Türkiye ve Kosova’dan  gerçekleşecek  geniş bir katılımla yapılacak.

Atatürk’ün kurduğu Türkiye’nin en güçlü  özel bankalarından Türkiye İş Bankası’nın Priştine’deki şubesinin resmi açılışına  kısa bir süre kala Kosovaport’a açıklama yapan Türkiye İş Bankası Kosova Müdürü Atilla Dağdeviren,  İş Bankası’nın Kosova’da bankacılık hizmetlerine yeniliker katacaklarını belirtti.

Türkiye’nin en güçlü, en yaygın bankalarından biri olduklarını hatırlatan Atilla Dağdeviren , Kosova ekonomisine ciddi bir katkıda bulunacaklarını  düşündüklerini kaydetti. “ Yeni hizmetler, yeni servisler, yeni ürünler getireceğiz. Kosova ekonomisine, Kosova’da yaşayan insanlara, katkıda bulunmak için elimizden geleni yapacağız” şeklinde konuşan müdür Dağdeviren,  var güçle çalışacaklarını söyledi.

BALKANLAR’DA YAPILANMAMIZIN  MERKEZİ OLARAK KOSOVA’YI SEÇTİK

“Kosova bizim tarihsel olarak yüzyıllardır çok ciddi ilişkilerimizin olduğu Türkiye’de çok fazla insanın  Balkanlarla  akrabalığı var. Geldiğimden beri gördüğüm, Kosova’da da  neredeyse herkesin Türkiye’de akrabası söz konusu. Ben de onlardan biriyim. Kosova’da değil belki ama Balkanlar’da benim de rahmetli annem Makedonya’da Manastır kentinde doğmuş. Daha sonra Türkiye’ye göç etmiş. Hala orada yaşayan bir dayım var. Ben de onlardan bir tanesiyim.” Şeklinde konuşan Türkiye İş Bankası  Kosova  Müdürü Atilla Dağdeviren , Kosova’yı seçmelerindeki  ana nedenlerden bir tanesini,   tarihsel ve kültürel  olmak üzere çok ciddi ortak yanların  olmasını gösterdi. Dağdelen, “ Balkanlar’da yapılanmamızın merkezi olarak da Kosova’yı seçtik. Kosova’da bu konuda Türk yatırımcılarıyla beraber ciddi işler yapılacaktır diye düşünüyorum” ifadesini kullandı.

KOSOVA BİZİM  İÇİN  ÖNEMLİ  BİR NOKTA

Avrupa’nın çok içinde, Avrupa Birliği’ne (AB) çok yakın ve aynı zamanda da bağımsızlıktan sonra AB adaylarından bir tanesi olacağına inandıkları Kosova’yı ,  Avrupa ile Türkiye arasında bir köprü olarak adlandırabileceklerine işaret eden  Atilla Dağdeviren,  “ geçiş yolundan olmasından dolayı Kosova, bizim için çok önemli bir nokta” dedi.

KOSOVA’DA İKİNCİ ŞUBE PRİZREN’DE AÇILACAK

Türkiye İş Bankası Kosova Müdürü Atilla Dağdeviren,Priştine’den sonra,   ilk gitmek istedikleri yerin , çalışmalarını yaptıkları yerin , Prizren olacağını sözlerine ekleyerek, , “Prizren’de , Türkçe konuşan ve Türk kökenli  ciddi sayıda insan var. Türk firmaları orda da yoğunlar. İlk oraya gitmeyi planlıyoruz” diye belirtti.

Türkiye İş Bankası ile, Kosova’da faaliyet gösteren Türk bankalarının sayısı  3’e çıkıyor.

Kosova’da faaliyet gösteren toplam 10 bankadan 3’ü Türk bankası olacak. /kosovaport/


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.