Hürriyet ve Şeref Halk Partisi Merkez Yönetim Kurulu Deklarasyonu

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

26 Aralık 2018.
Türkan Bebek ve şehitlerimizi anma töreni hakkında:
Saygıdeğer Kardeşlerimiz, Hürriyet ve Şeref Halk Partisi olarak 26 Aralık 2018 tarihinde bazı şaibeli odaklar tarafından düzenlenecek olan Bulgaristan’da Asimilasyon döneminde şehit edilen Şehitlerimizi Anma törenine katılmayacağız. Katılmama kararımızın arkasında yatan en büyük etken Vicdanımızdır. Bu “sözde” anma törenini samimi bulmamakla birlikte organizatörlerin de maşası katiyen olmayacağız. Anma Töreni adı altında kendi siyasi menfaatlerini güdenler ve yıllarca bu anma törenlerini siyasi tiyatro sahnesine çevirenler ile bir olamayız. Eğer bu şaibeli kişiler ile yan yana olursak en küçük Şehidimiz olan Türkan bebeğe, Şehitlerimize ve onların aziz hatırasına ihanet etmiş oluruz. O yüzdendir ki tüm sağı duyulu HöH ve Dost parti mensuplarına, sempatizanlarına bir çağırıda bulunuyoruz; Vicdanınızı dinleyin, lütfen 26 Aralık’ta bu sözde anma törenlerine katılmayın ve bazı kendini bilmez kukla siyasetçilerin maşası olmayın. Onların amacı hepimizi kendi menfi çıkarları için kullanmaktır. 28 yıl bıkmadınız mı aldatılmaya? Şehidimiz Türkan Hasan HöH partisi ve bazı kişiler için yılın son takvim yaprağında yer alan, sadece yapılacak siyasi gösterişlerinden biridir. Bizim için seve seve ölüme koşan şehitlerimiz onlar için hiçbir şey ifade etmiyor. 26 Aralık 2018 tarihinde Türkan Çeşme sözde anma programında iki “sözde” “bizim” partinin kendi aralarında menfi siyasi hesaplaşma oyunlarına ve sergileyecekleri sahte tiyatrolarında biz HŞHP mensuplarını göremeyeceksiniz.
Hürriyet ve Şeref Halk Partisi olarak bizim belirlediğimiz bir günde, kendimize medyatik reklam yapmadan, tribünlere oynamadan, olayı siyasallaştırmadan, örf ve adetlerimize uygun biçimde davranarak, hiçbir beklenti, istek ve iddiamız olmadan, Yüce Şehitlerimizi kalben, vicdanen rahat, kendi isteğimiz ile oraya gidip Küçük Türkan ve Şehitlerimizi anacağız. Şehitlerimizi sadece takvim yaprağında bir güne bağlayarak hatırlamak bize göre değil. Şehitlerimizi her gün hatırlamak ve hatırlatmak boynumuzun borcudur. Unutmayalım ki bizim için o kış gününde, derin karlar içinde, eksi 15 derece soğukta üzerlerine itfaiye araçları üzerinden buz gibi soğuk su sıkılırken, soğuk mermiler Türkan bebeğimizin vücudunu delik deşik ederken, o zamanlarda daha ne HÖH vardı ne de DOST partisi. Şehitler hepimizin ortak değerleridir, sadece belirli partiler ve kişilerin tekelinde değildir, olamaz da. Bu siyasallaşmış törenlere artık dur deme zamanı gelmiştir!
Şairimiz Orhan Veli bir şiirinde şöyle diyor: “Neler yapmadık şu vatan için kimimiz öldük, kimimiz nutuk söyledik!”
HŞHP olarak çağırımız: Şehitlerimizin aziz ruhlarını İnsan gibi yad edelim. Şehitlerimizi saygı, minnet ve rahmetle anıyoruz! Hürriyet ve Şeref Halk Partisi / Bulgaristan.


İçeriği Paylaş