Gorno Prahovo’da yapılan satranç turnuvasını emekli bir vatandaş kazandı

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

Ardino’nun (Eğridere) Gorno Prahovo (Yukarı Tosçalı) köyünde geleneksel köy şenliği çerçevesinde düzenlenen amatörler için satranç turnuvasında 64 yaşındaki Resmi Ziya birinci oldu. Yarışma Türkiye’de faaliyet gösteren Tosçallılar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve yerel muhtarlık tarafından organize edildi.

Yarışmada ikinci yere Mleçino’dan (Sütkesiği) Mümün Erhan, üçüncü yere ise Yabılkovets (Elmalı) köyünden Ramadan Bekir dizildi. Yarışmada derece alanlar Ardino Belediye Başkanı Resmi Murat tarafından bizzat parayla ödüllendirildiler. Yarışmaya bölgeden 12 oyuncu katıldı. Her bir oyuncu diğerine karşı satranç oynadı.
Resmi Ziya ikinci defa bölgede düzenlenen satranç turnuvası kazanıyor. Eskiden öğretmenlik yapan Resmi Ziya şimdi emekli. O, genç satranç oyuncularına iyi bir insan olarak gelişmelerine önemli bir etken olan fiziksel ve zihinsel çalışma yapmalarını tavsiye etti.

Turnuva Gorno Prahovo muhtarı İbrahim Murat ve başhakemlik yapan Mleçinolu Mümün Beysim tarafından kapandı. İkisi de turnuvanın sponsorlarına ve katılımcılara teşekkür ettiler. Satranç oyuncuları turnuvanın çok iyi organize edildiğine vurgu yaparak, 2013 yılında tekrar katılacaklarına kanaat getirdiler.

Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.