GERB, seçimlerin iptalini istiyor

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Geçtiğimiz Pazar günü gerçekleştirilen erken seçimlerden birinci parti olarak çıkan Bulgaristan’ın Avrupa gelişimi İçin Vatandaşlar Partisi (GERB) seçimlerin iptal edilmesini istedi.

GERB lideri Botko Borisov, düzenlediği basın toplantısında Anayasa Mahkemesi’ne başvurarak Seçim Knunu ihlal edildiği için seçimlerin tekrar yapılmasını istediklerini açıkladı. Borisov, seçimlere bir gün kala ‘karar verme’ günü olarak ilan edildiğini ancak diğer siyasi parti liderleri propaganda yasağına uymadıklarını belirtti. Borisov, ‘ O gün herkesin susması gerekirken siyasi partilerin liderleri medya aracılığıyla seçmanlere sesleniyordu. Bu nedenle de sçimlerin iptalini istiyoruz’ dedi.
BORİSOV: AZINLIK HÜKÜMETİ SUNACAĞIZ
Borisov, Cumhurbaşkanı Rosen Plevneliyev’in hükümeti kurma görevini kendilerine vermesi halinde azınlık hükümeti sunacaklarını kaydederek, sözkonusu kabinenin teknokratlar kabinesi olacağını vurguladı. Borisov, parlamentoya giren siyasi partilerin milletvekili dağılımının istikrarlı bir hükümet kurulmasına imkan tanımadığını söyledi.
Ajans Bg

İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.