Filibe Cuma Camii’nde Aşim Asan ve çetesi işbaşında, devlet de tribünlerde!

Balkanlardan Haberler
İçeriği Paylaş

Türk ve Belçika vatandaşı Abdullah Bayrak 1 Eylül Perşembe günü akşam 20.30 civarında Filibe’deki Cuma Camiinde namaz kılarken Nedim Gencev’in adamı Haşim Asan ve oğlu Faik Asan’ın saldırısına uğradı. Haşim Asan imamın cübbesini izinsiz giydiği için Abdullah Bayrak’a saldırdıklarını ileri sürdü.
Eşinin gözü önünde dakikalarca dövülen Abdullah Bayrak acil hastaneye kaldırıldı. Hayati tehlikesi bulunmayan Abdullah Bayrak’ın Filibe devlet hastanesindeki tedavisi devam ediyor.
Haşim Asan, saldırının ardından olay yerine gelen polislere direndi, kendisini ve oğlunu 24 saat süreyle gözaltına alan polisleri İçişleri Bakanını arayarak işlerine son verdirmekle tehdit etti. Haşim Asan’a polise hakaretten 200 Leva para cezası verildi.
Haşim Asan ve oğlu Faik Asan mahkeme tarafından 3 yıl şartlı tahliye ve 250 gün zorla çalışma cezasına çarptırıldı. Haşim Asan’ın mahkeme binasına resmi girişten getirildiği ve medyanın görüntü almasına izin verilmediği belirtildi.

Aynı şahıslar 2010 yılında da Türkiye’den gelen ve Asenovgrad Belediyesi’nin kardeş şehri olan Derince Belediyesi heyetine de saldırmıştı.


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.