Erdoğan, Balkan Ülkelerindeki Ailelerden de en az 3 çocuk istedi

Balkanlardan Haberler Haberler
İçeriği Paylaş

BM Genel Kurul toplantıları için New York’ta bulunan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Amerika Balkan Dernekleri Federasyonu’nun düzenlediği liderler zirvesine katıldı.

Zirvede coşkulu alkışlarla kürsüye gelen Erdoğan, farklı Balkan dillerinde “İyi akşamlar” dileyerek konuşmasına başladı. Balkanlarda geçmişte yaşanan acı olayları hatırlatan Erdoğan, “Bizim temennimiz, Balkan coğrafyasında yaşayan kardeşlerimizin enerjilerin çatışmalarla tüketmesi değil, hep beraber geleceğin aydınlık dünyasını inşa etmek üzere gayret göstermeleridir.” dedi. Erdoğan, Balkanları ilgilendiren her şeyin Türkiye’yi de yakından ilgilendirdiğini vurguladı. Erdoğan, istikrar adına atılacak adımlara en büyük desteği yine Türkiye’nin vereceğini ifade etti.

“Balkan ülkelerini Avrupa’nın genç ve dinamik bir gücü olarak görmek istiyoruz.” diyen Erdoğan, Türkiye’de ailelere yaptığı tavsiyeyi burada da tekrarladı: “Evli olanlara sesleniyorum, evlenecek olanlara sesleniyorum. En az 3 tane çocuk yapmalısınız.” Erdoğan, Balkan liderlerini işaret ederek, “Ben sayın başbakanlara da hatırlatıyorum. En az 3 çocuk… Bunu başarmamız lazım.” vurgusunu yaptı.

CİHAN


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.