Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU

Başkanlarımız
İçeriği Paylaş

Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU

2010 – ……..

Özgeçmiş

1969 yılında Filibe´de doğdu. İlköğrenimini Derince´de, Lisesi´yi ise Körfez´de tamamladı.
Lisans eğitimini, 1988 1992´de İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi´nde yapan ÇOLAKOĞLU, 1993´de başladığı İstanbul Üniversitesi SBE İktisat Politikası Bilim Dalı yüksek lisans programından, “Türkiye´de Devlet İç Borçları ve Ekonomiye Etkileri” konulu tezi ile 1995´de mezun oldu.
1997 yılında girdiği Marmara Üniversitesi SBE İktisat Politikası Bilim Dalı doktora programını, “Avrupa Merkez Bankaları Sistemi´nin (ESCB) Para Politikaları ve T.C. Merkez Bankası´nın ESCB´ye Adaptasyonu” adlı tezi ile 2002´de tamamlayıp “Ekonomi Doktoru” unvanını aldı.
İş hayatına 1993´te Dumlupınar Üniversitesi Bilecik İ.İ.B.F., İktisat Politikası Ana Bilim Dalında Arş. Görevlisi olarak başladı.
2001´de çalıştığı kurumdan ayrılıp, özel bir eğitim kurumunda “uzman eğitmen ve danışman” olarak 2004´e kadar görev yaptı.
Aynı yıl Derince Belediyesi´nde göreve başladı. Burada sırasıyla Başkan Danışmanı ve Yazı İşleri-Personel Eğitim Müdürü olarak görev yaptı.
Ekim 2005´te Kocaeli Büyükşehir Belediyesinde göreve başlayan ÇOLAKOĞLU burada şube müdürü olarak görev aldı.
Halen Strateji Geliştirme Dairesi Başkanı olarak görevini yürütmektedir.

Balkan Türkleri Kültür ve Dayanışma Derneğinin 25 Ocak 2009 tarihindeki Genel Kurulunda yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 2010 yılı Temmuz ayında Genel Başkanlık görevini Bülent Karagöz’den devraldı.
Almanca bilen ÇOLAKOĞLU, evli ve iki erkek çocuk babasıdır. ÇOLAKOĞLU´nun, ekonomi alanında yayınlanmış akademik çalışmaları bulunmaktadır.


İçeriği Paylaş

1 thought on “Dr. Bayram ÇOLAKOĞLU

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.