ATAKA’nın aklı fikri Türkçe haberlerde

Haberler
İçeriği Paylaş

ATAKA partisinin lideri Volen Siderov ve partinin meclis grubu temsilcileri Bulgaristan Milli Televizyonu’ndan /BNT/ 5 dakikalık Türkçe Haber Bültenini yayından kaldırılması talebinde bulundular. Bununla beraber BNT’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Vyara Ankova’ya karşı topladıkları imzaları da Parlamentoya sunuldular.
Geçen hafta ATAKA, BNT Türkçe haberlerinin milli televizyon programından kaldırılıncaya kadar geriye sayım gösteren bir saat koydu ve fikri destekleyen vatandaşlardan imza toplama kampanyası gerçekleştirdi.
Aşırı milliyetçiler 21 Marta kadar haberlerin yayından kaldırılması uyardılar, aksi takdirde protesto gösterileri düzenleyecekleri tehdidinde bulundular.
Volen Siderov’un Türkçe haberlere karşı kampanyası daha 2009 yılının sonunda başladı. O zaman ırkçı lider, yayından kaldırılmaları için halk oylaması yapılmasını ısrar etmişti.
İlk baştan Başbakan Boyko Borisov fikri onayladı, fakat hemen ardından toplum örgütleri ve siyasetçiler tarafından gelen aşırı tepkilere karşı desteğini çekti.
Kırcaali Haber

ATAKA partisinin lideri Volen Siderov ve partinin meclis grubu temsilcileri Bulgaristan Milli Televizyonu’ndan /BNT/ 5 dakikalık Türkçe Haber Bültenini yayından kaldırılması talebinde bulundular. Bununla beraber BNT’nin Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı Vyara Ankova’ya karşı topladıkları imzaları da Parlamentoya sunuldular. Geçen hafta ATAKA, BNT Türkçe haberlerinin milli televizyon programından kaldırılıncaya kadar geriye sayım gösteren bir saat koydu ve fikri destekleyen vatandaşlardan imza toplama kampanyası gerçekleştirdi. Aşırı milliyetçiler 21 Marta kadar haberlerin yayından kaldırılması uyardılar, aksi takdirde protesto gösterileri düzenleyecekleri tehdidinde bulundular. Volen Siderov’un Türkçe haberlere karşı kampanyası daha 2009 yılının sonunda başladı. O zaman ırkçı lider, yayından kaldırılmaları için halk oylaması yapılmasını ısrar etmişti. İlk baştan Başbakan Boyko Borisov fikri onayladı, fakat hemen ardından toplum örgütleri ve siyasetçiler tarafından gelen aşırı tepkilere karşı desteğini çekti.
Kırcaali Haber


İçeriği Paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.